Něco o nás

Název souboru Lintava vznikl podle historického pojmenování polí mezi Kunovicemi a Míkovicemi. Jako první byla založena cimbálová muzika Lintava pod vedením Ondřeje Simana a později, k blížícímu se pátému výročí muziky r. 2010, vznikl stejnojmenný folklorní soubor. Vedení se ujal Jan Kysučan.

Členové našeho souboru s nadšením reprezentují kulturu a zvyky svého kraje nejen v České republice, ale také v zahraničí. Během své krátké existence jsme se zúčastnili mezinárodních folklórních festivalů v Portugalsku a Španělsku roku 2011 a o dva roky později jsme zavítali také do Řecka. Pravidelně vystupujeme na mnoha folklorních akcích, například na Slavnostech vína v Uherském Hradišti, Jízdě králů v Kunovicích a pořádáme také folklorní večery v Bílovicích. 

Tréninky FS Lintava probíhají dvakrát týdně ve Slovácké búdě v Kunovicích. 

V našem repertoáru můžete nalézt kromě tanců z Dolňácka, což jsou například tance bílovské či dolněmčí, také tance z Kyjovska, Kopanic i ze západního Slovenska.

 

FS Lintava Vám spolu se svou cimbálovou muzikou mohou připravit vystoupení v délce 20 – 90 minut, které bude plné tanců, zpěvů a pestrých krojů. 

Česky